Aktualności
2019-10-10
Rober Kasprzycki -koncert 05.12.19 g.19.
Robert Kasprzycki - jeden z najbardziej znanych reprezentantów polskiej piosenki autorskiej, już na debiutanckiej płycie „Niebo do wynajęcia” dowiódł, że potrafi swą twórczością zainteresować także odbiorców nie będących fanami tego gatunku.

Zadebiutował na 28 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie zdobył I nagrodę oraz Stypendium im. Wojtka Bellona. Później wraz z Januszem Radkiem tworzył duet Radek – Kasprzycki, stanowiący zręby krakowskiego Ni-Kabaretu Zielone Szkiełko. Piosenką „Niebo do wynajęcia”, dotarł do niespodziewanie wielkiego grona słuchaczy, nie związanych do tej pory z piosenką „nieobojętną”, cały zaś album „Niebo do wynajęcia” (Pomaton EMI 1997) zawierał wiele innych piosenek, z których cześć trafiła do śpiewników, cześć zaś do dziś stanowi kanon polskiej piosenki poetyckiej.
Po długiej przerwie, będącej w istocie dziewięcioletnią trasą koncertową, jesienią 2006 ukazał się drugi album Kasprzyckiego - „Światopodgląd” (FONOGRAFIKA 2006). Premiera albumu odbyła się na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, tam także, w Radiowej Trójce usłyszeć można dziś Roberta najczęściej.
Jesienią 2007 roku nakładem Polskiego Radia Kraków ukazały się „Piosenki i Nie”, będącej zarazem tomikiem wierszy, śpiewnikiem oraz okładką płyty CD, stanowiącej zapisem świetnego, „klimatycznego” koncertu zagranego w gościnnym studio krakowskiego Radia.
W wydaniu lirycznym Kasprzycki to wrażliwy poeta o zacięciu metafizycznym. W jego tekstach widać, że umie czytać wiersze i między wierszami. Że potrafi pisać. Lekko i na temat. Gęsto i ciemno. Jednak żeby złamać ów banalny obrazek, na styl Kasprzyckiego składają się: nieczułostkowa wrażliwość, autoironia, sarkastyczny ogląd świata oraz wisielcze poczucie humoru. Dał się zatem poznać Kasprzycki także jako autor tekstów w wersji „dla Przyjaciół” - zarówno dla Janusza Radka i Michała Łanuszki, jak i dla aArtystów Piwnicy Pod Baranami - Beaty Czarneckiej, Szymona Zychowicza, Doroty Ślęzak, Ewy Wnuk czy Jacka Wójcickiego.
Jednak prawdziwą moc Kasprzyckiego oddają dopiero koncerty. To w kontakcie z żywą publicznością, Kasprzycki najpełniej emanuje niezwykłą charyzmą - niespożyta energia, feeling i poczucie humoru, sprawiają, że kontakt z widzami jest zarazem natychmiastowy i długofalowy, kto bowiem był raz na koncercie Kasprzyckiego niemal zawsze wraca. I nie ma znaczenia, czy chodzi o koncerty solowe, w duecie z Maksem Szelęgiewiczem z formacją Kasprzycki Band ( który obecnie tworzą Maks Szelęgiewicz (gitary, vocal), Krzysztof Wyrwa (bass) i Adam Zadora (perkusja), czy gościnne występy z Carrantuohillem - jedną z najwybitniejszych polskich kapel folkowych – Kasprzycki zawsze gra na 100 %, a niezwykły melanż słownej woltyżerki, muzycznych żartów, inteligentnych prowokacji, zabaw z publicznością i solidnego grania, sprawiają, że jego koncerty stają się naprawdę niezapomnianym przeżyciem.
2020-03-13
ZE WZGLĘDU NA BEZPIECZEŃSTWO NASZYCH KLIENTÓW I PERSONELU, W DNIACH 13-15.03.20 -LOKAL NIECZYNNY.DO ODWOŁANIA.  
2020-03-11
Informujemy , że ze względu na koronawirus ,programy SCENY ART CAFE - 13,14 i 15.03.20 są ODWOŁANE !