Aktualności
2012-09-03
Koncert MARKA DYJAKA-20-09-2012 g.19.
MAREK DYJAK-urodzony 18 kwietnia 1975. W 1992 zdobył papiery hydraulika. Wystarczyło kilka rzeczy, by życie było pełne i szczęśliwe - robotnicze życie, żona robotnicza, robotnicza klitka w bloku. Zwykłe, proste życie, bez dłubania w niuansach duszy i serca. Chciał więcej.
Trudno powiedzieć, kim właściwie jest. Żulem i barowym grajkiem - jak sam o sobie mówi. Bardem, polskim Tomem Waitsem - jak chcą wielbiciele. "Najbardziej prawdziwym głosem na polskim rynku muzycznym" - jak ocenia krytyczka muzyczna, nauczycielka śpiewu Elżbieta Zapendowska. Dyjak to Dyjak - mówią przyjaciele; facet, który żył po bandzie, pił po bandzie, aż dotarł do końca drogi. On też tak czuł.
W zeszłym roku na Wielkanoc przymocował do drzewa linkę holowniczą. Pogotowie stwierdziło zgon. Obudził się po kilku dniach w śpiączce, nic nie pamiętał. Bywały w tej karierze momenty, w których Marek mógł iść za ciosem, wbić się na artystyczny świecznik. Ale czuł przy tym, że ubiera się w uprząż, że oddaje lejce w cudze ręce. Niektórzy widzą w tym artystyczną pozę, że to taka poza robienia się Dyjaka na wyklętego. W momentach decyzji Marek rzucał "bujajcie się frajerzy" i szedł sobie sam swoją drogą.
Wydarzenia:
° 1995r - laureat Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. W tym samym roku wygrał główną nagrodę na festiwalu "Fama" w Świnoujściu.
° 1996r - druga nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Wokalnym w Bydgoszczy i wykonanie piosenki z muzyką Janusza Grzywacza do filmu W. Szumowskiego pt. "Nikoś"
° 1997r - debiutancka płyta "Sznyty"
° 1998r - kolejna płyta nagrana z kwartetem Janusza Lewandowskiego "Dyjak od wschodu"
° 2000r - debiutuje jako aktor w jednej z głównych ról w filmie Adka Drabińskiego "Kalipso".
° 2001 nagrywa w studio Radia Lublin płytę "W samą porę".
° 2002r - gra rolę ślepca w "Fauście", w reżyserii Fred Apke.
° 2003r - skomponował muzykę do przedstawienia "Zbrodnia i Kara", w reżyserii Edwarda Żentara. Poza tym napisał muzykę do "Mistrza i Małgorzaty", w reżyserii Andrzeja Marczewskiego.
° 2008r - wydaje płytę "Ostatnia".
° 2009r - nagrywa materiał do kolejnej płyty "Jeszcze raz".
Współpracował min. ze Stanisławą Celińską, Januszem Grzywaczem, Mirosławem Czyżykiewiczem, Jankiem Wołkiem, Januszem Stroblem, Marianem Kociniakiem, Wojciechem Cugowskim, Piotrem Skrzyneckim, Janem Kondrakiem, Adamem Galasem i Adkiem Drabińskim.
Brał udział w programach telewizyjnych. Ma za sobą wiele koncertów w całym kraju. Na co dzień występuje z kwintetem, ale nie są mu obce koncerty wyłącznie z gitarą.

Marek Dyjak promuje swoją płytę MOJE FADO.
Informacje o Marku znajdziecie na www.marekdyjak.pl
Bilety-35 zł-do nabycia w ARTCAFE.
2019-11-25
ZABAWA SYLWESTROWA.
Zabawa przy DJ-u( DJ Daro). WSTĘP- 49 ZŁ ( w cenie - toast noworoczny). W przedsprzedaży 40 zł/os.-do 21.12.19   
2019-10-12
Tango w Art Cafe.
"Tango czyli Nasza jest noc"-program SCENY ART CAFE-15-16-17.11.19.